Vrátil vyznamenání NATO, a založil Národní domobranu: MUDr. Obrtel na nové frontové linii.

10.09.2018

Případ "rebela bez příčiny", který říkal Ne, protože žádné láskyplné NE nepoznal.

Když se řekne Národní domobrana, tak asi každému, kdo o ní něco ví, vyvstane na mysli jediné jméno - Marek Obrtel. Lékař, voják, vlastenec. Obě povolání - to bílé i zelené - tvořily v jeho profesním životě po řadu let přirozenou jednotu. Kariéru vojenského lékaře ukončilo až Obrtelovo svědomí, které se již nemohlo dále smiřovat s politikou NATO, její balkánskou agresí a podílu naší armády na ní.

Svůj rozchod s českou armádou, v níž sloužil zde i na zahraničních misích v Afghánistánu a Bosně, zpečetil navrácením vyznamenání, která coby vysoce postavený předák "obranné aliance" za svou předchozí službu obdržel. Odchodem z armády však nepověsil flintu na hřebík, jen přešel z eráru do "občanské společnosti". O jím vybudované domobraně se můžete více dozvědět zde. MUDr. Marek Obrtel se na jaře rozhodl, že se pokusí svou službu vlasti rozšířit o další rozměr, tentokrát politický. Uchází se o hlasy voličů v senátním obvodu 62, zahrnující Prostějov a okolí, s jasným sdělením:

"V minulosti jsme byli svědky levo-pravého rozdělení světa, dnes však "frontová linie" vede jinde. Proti národům a národním státům stojí zájmy korporátního a nadnárodního sektoru, který nevybíravými a nedemokratickými způsoby národní státy ničí. To omezuje naše svobody zcela novým způsobem, což nedokážu přehlížet. Vždy budu bojovat za národní zájmy naší vlasti, za její suverenitu, nezávislost a bezpečnost."

Marek Obrtel si velmi dobře uvědomuje, že mezi naše národní zájmy nepatří jen ochrana hranic a občanských svobod, protože mnohé hranice, které bychom měli střežit stejně bedlivě, vedou v myslích a srdcích každého z nás. A my k tomu dodáváme, že naším národním zájmem také je, aby lidé takového smýšlení Senát - a nejen ten - vítězně dobyli.


Zdroj: https://www.protiproud.cz/politika/3990-vratil-vyznamenani-nato-a-zalozil-narodni-domobranu-mudr-obrtel-na-nove-frontove-linii-pripad-rebela-bez-priciny-ktery-rikal-ne-protoze-zadne-laskyplne-ne-nepoznal-zazracny-lek-v-nasich-rukou-funkcni-klasicka-rodina.htm